Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Altınok: Köy yollarını iki yıl içinde yapacağız

Altınok, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verecekleri ‘kantin kart’ desteğinin 300 ile 500 TL arasında olacağını belirterek, “Gençlerimiz için, uzay çadırı, bilim merkezi, lunapark, kütüphane, gençlik merkezi ve yüzme havuzu yapacağız. 18 yaşındaki üniversite öğrencilerine ulaşım ücretsiz olacak. Ankara’da bir hayalet belediye başkanı var. Ankara, hayalet bir şehre dönüyor. Akşam 21’den sonra sokakta kimseyi bulamadığınız bir şehre dönüştü” dedi.

‘KÖY YOLLARINI 2 YIL İÇİNDE YAPACAĞIZ’

Yeni iş kuracak kadın ve gençlere 100 bin TL destek vereceklerini kaydeden Altınok, Ankara’yı tarımın başkenti haline getireceklerini belirterek şunları söyledi:

“Eski Ayaş domateslerini çoğaltacağız. Tarım için çiftçinin ihtiyacı olan tarım makinelerini vereceğiz. 2 yıl içinde köy yollarını yapacağız. Çocuklarımız için kreş yapacağız. Hayvancılığı destekleyeceğiz. Arıcılığı destekleyeceğiz, yem ve gübre fabrikası kuracağız. Türkiye’nin başkenti tarımın da başkenti olacak. Köylerimizin imar planı yapılacak. Öğrencilerimiz, özel halk otobüsüne veya dolmuşa biniyorsa onun da parasını karşılayacağız. Esnafımızı mağdur etmeyeceğiz. Gerçek anketlerde ise Altınok birinci.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x