Mustafa Sarıgül’den Patlıcan Yorumu Viral Olan Vedat Milor’a İlginç Meydan Okuma

Sosyal medyayı maksimum verim alarak kullanan isimlerden bir tanesi de Mustafa Sarıgül bildiğiniz gibi. Önüne gelen her şeyi tokatlaması ile tanıdığımız CHP Erzincan milletvekili Sarıgül, bu sefer de Vedat Milor’u kendine hedef aldı. Patlıcan sohbetinden Erzincan’a bağlayan Sarıgül, Milor’a meydan okudu.

Vedat Milor’un dün yapmış olduğu “patlıcan” paylaşımı sosyal medyayı yeniden ayağa kaldırdı.

Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı tartışmasından sonra bir de ‘patlıcan’ tartışması başlatan Vedat Milor’a birbirinden ilginç yanıtlar geldi.

Kimileri patlıcanı överken, kimileri patlıcana olan nefretlerini dile getirdi.

Fakat patlıcanın, Vedat Milor’un ‘patlıcan yemekten sıkılan, hayattan sıkılmış demektir’ sözleri kadar büyük bir anlam ifade etmesi gerekli mi emin değiliz tabii.

Patlıcan tartışmasını gören Mustafa Sarıgül de hemen çıkmış meydana tabii.?

Türkiye’nin önde gelen gastronomi otoriterleri arasında yer alan Vedat Milor’a bu seslenişi herkesi şaşkına çevirdi. Konu ise bildiğiniz gibi; patlıcan.

Patlıcan ve Erzincan’ı nasıl bir araya getirdiğini hala anlamadığımız Mustafa Sarıgül, “Sende en iyi ne varsa, dostuna onu ver. Mevlana.” başlığı attığı videosuna Vedat Miloru etiketledi. ?

Videoda ise ünlü gurmeye seslenerek, ‘Sevgili Vedat, bak canım kardeşim sana bir şey söyleyeyim: Senin canın canda Erzincan’ınki patlıcan mı? Bırak patlıcanı, gel can Erzincan’a da tulum peynirini gör, Çimin’in üzümünü gör, Kemah’ın tuzunu gör Vedat Vedat Vedat…’ ifadelerini kullandı.

“Senin canın can da, Erzincan’ınki patlıcan mı?”?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x