Selvi aktardı; Erdoğan kongrede ne mesajı verecek?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’nin cumartesi günü gerçekleştireceği kongrede vereceği mesajları aktardı.

Selvi bugünkü yazısında şu ifadeleri kullandı: 

“Cumhurbaşkanı Erdoğan elbette ki yeni Türkiye Yüzyılı’ndan söz edecek, yeni anayasa çağrısını yineleyecek, Karabağ’dan söz edecek. Terörle mücadeleye değinecek. Kararlılık mesajı verecek. Ama konuşmasının ana fikrini bunlar oluşturmayacak.

Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Erdoğan çok güçlü bir şekilde Cumhuriyet’i demokrasi ile buluşturma vurgusu yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ana teması Cumhuriyet’i demokrasi ile taçlandırmak ve milli iradeyi rejimin ana teması yapmak olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasındaki milli irade vurgusu koreografi olarak yansıtılacak. Milleti temsil eden ne varsa o olacak. Köylü olacak, işçi olacak, memur olacak, öğretmen olacak, doktor olacak, işveren olacak, öğrenci olacak. Başı örtülü, başı açık kadınlar, genç kızlar, genç erkekler, sanatçılar, sporcular olacak. Yani milletin tüm renkleri koreografiyle canlandırılacak. Böylece sanat diliyle AK Parti milleti rejimin öznesi yaptı denilecek. AK Parti elitlerin değil, milletin içinden çıkıp gelen bir parti mesajı verilecek.

“Yerel seçim startını verecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrede aynı zamanda yerel seçim startını verecek. Kongreden sonra AK Parti hızla yerel seçim hazırlıklarına başlayacak. Adayların tespit edilmesi, seçim stratejisinin belirlenmesi, yerel seçim sloganlarının belirlenmesi ve nihayet aday tanıtımı ile birlikte sahaya çıkılacak.

Muhalefet birbirini yerken Erdoğan cumartesi günü partisinin kongresini yapıp, ardından da yerel seçimler için kolları sıvayacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x