Ünlü komedyen servetini fillere, orangutanlara ve köpeklere bıraktı!

28 Mart 2023’te evinde geçirdiği kalp krizi sonucu 67 yaşındayken hayatını kaybeden İngiliz komedyen, oyuncu ve yazar Paul O’Grady’nin vasiyeti ortaya çıktı.

Toplamda 15 milyon sterlinin üzerinde serveti olan O’Grady, bu paranın bir kısmını başta Battersea Köpek Barınağı olmak üzere, ‘kalbine yakın gelen’ hayır kurum ve kuruluşlarına bağışladı.

PROGRAM YAPTIĞI KURULUŞA BÜYÜK BAĞIŞ!

Komedyen; bir dönem ITV ‘de yayınlanan popüler programı ‘For the Love of Dogs’ta yer alan Battersea Dogs Home’a 775 bin Sterlin, 2016 yılında yayınlanan ‘The Sally Army and Me with Paul O’Grady’ adlı TV programında yer verdiği Salvation Army’ye 500 bin Sterlin, Wildlife SOS adlı Hindistan Vahşi Yaşam Vakfı ve Borneo’daki Sepilok Orangutan Rehabilitasyon Merkezi olmak üzere fil ve orangutanlar için çalışan iki yabancı vahşi yaşam kuruluşu arasında paylaştırılmak üzere toplam 100 bin Sterlin, bıraktı.

Ünlü isim, çok sevdiği evcil hayvanları Nancy, Arfur, Conchita, Eddie ve Sausage için ise 125 bin Sterlin ayırdı ve onlar için özel talimatlar yazdı. Vasiyetine göre; komedyenin köpeklerine menajeri Joan Marshrons bakacak.

“HER BİR KÖPEĞİM İÇİN 25 BİN STERLİN BIRAKIYORUM”

O’Grady’nin vasiyetinde şu ifadeler yer aldı:

Her bir köpeğim için 25 bin Sterlin bırakıyorum. Joan’ın her bir hayvanın sorumluluğunu üstlenmesini ve bu mirası ölümlerine kadar her bir hayvanın bakımı ve idamesi için kullanmasını istiyorum.

Bir arkadaşı, Paul hakkında konuşarak; “125,000 Sterlin köpekleri için harcanacak çok fazla para gibi görünse de, onlar da onun için dünyalara bedeldi ve her zaman en iyi sevgi ve bakımı almalarını sağlamak istiyordu” dedi.

SERVETİNİN KALANI AİLESİNE GİTTİ

Paul O’Grady’nin servetinin geri kısmı da eşi Andre Porasio, kızı Sharon Mousley ve kız kardeşi Sheila Rudd arasında paylaştırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x