YSP’li Beştaş: Biz Ümit Özdağ bakan olsun diye mi Kılıçdaroğlu’na oy verdik?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesinde ‘gizli’ bir protokol imzalamıştı.

Protokole göre, Ümit Özdağ’ın İçişleri Bakanı olacağı ve birkaç bakanlık ile birlikte MİT Başkanlığını da alacağı ortaya çıkmıştı. Özdağ, yaptığı açıklamada alacakları diğer iki koltuğun Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı olduğunu söyledi.

Gelişmelere ilişkin katıldığı Halk TV canlı yayınında değerlendirmelerde bulunan Millet İttifakı’nın ortağı Yeşil Sol Parti (YSP)’nin Erzurum Milletvekili Meral Danış Beştaş, Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle hedef aldı.

YSP’Lİ BEŞTAŞ: BİZ ÜMİT ÖZDAĞ BAKAN OLSUN DİYE Mİ KILIÇDAROĞLU’NA OY VERDİK?

“Biz Ümit Özdağ bakan olsun diye mi Kılıçdaroğlu’na oy verdik?” diyen Beştaş, “Milyonlarca insan Kemal Kılıçdaroğlu’na oy istedik, ‘Bir oy YSP’ye (HDP) bir oy Kılıçdaroğlu’na dedik.” diye konuştu.

“KORKUNÇ BULUYORUM”

YSP vekili, “Bırakın bizi kendi arkadaşları bile bilmiyor. Bunu korkunç buluyorum. Bizim partimiz Ümit Özdağ’ın Kılıçdaroğlu’na sunduğu şartları asla kabul etmez.” ifadelerini kullandı.

YÜKSEKDAĞ: KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLEMEK YANLIŞTI

Terör soruşturmaları kapsamında tutuklanan HDP eski Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, ittifak ortağı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na verdikleri destekten pişman olmuştu. CHP liderinin ‘özgürlük’ vadettiği Yüksekdağ, “Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararları yanlıştı. Ben de dahil cezaevindeki HDP’li siyasetçiler, kendi adayımızı göstermeyi savunmuştuk” demişti.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x