Alperen Şengün Tarihe Geçtiği Maçta LeBron James’i Durduramadı!

Los Angeles Lakers, Houston Rockets maçı son saniyeye kadar heyecana sahne oldu. Milli basketbolcumuz Alperen Şengün bitime dört saniye kala LeBron James’in üzerinden bulduğu sayıyla skoru 104-104 yaptı.

Lakers’ın son hücumunda Austin Reaves’ten topu alan James içeri kat ederken Tari Eason’ın faulüne maruz kaldı. James ilk serbest atışını kaçırdı; ikinciyi sayıya çevirdi.

Mola hakkı kalmayan Houston, topu orta sahaya gönderdi ancak Dillon Brooks’un üç sayı denemesinden sonuç çıkmadı ve Los Angeles Lakers maçı 105-104 galip tamamladı.

Lakers adına galibiyetin mimarı LeBron James, maçı bu 37 sayıyla tamamladı ve bu sezon en yüksek sayısına ulaştı. Lakers, Houston galibiyetiyle birlikte bu sezon son altı maçının beşincisini de kazandı.

James ayrıca maçın başlarında NBA tarihinde en az 10.500 asist yapan dördüncü oyuncu oldu. James, üçlüklerde 2.290’ıncı sayıya ulaştı ve 7. sıradaki Vince Carter’la sayıları eşitledi.

ALPEREN TARİHE GEÇTİ

30 dakika süre bulduğu müsabakayı 23 sayı, 10 ribaund, 5 asist ve 1 blok ile tamamlayan Alperen Şengün, bu performansının ardından Houston Rockets tarihine adını yazdırdı.

Milli yıldız, Rockets tarihinde 2000 sayı, 1000 ribaund ve 500 asist sayısını geride bırakan en genç oyuncu oldu. Bu rekorun bir önceki sahibi ise Rodney McCray’di.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x